Naujienos  KlinikaSpecialistaiUžklausaKontaktai
Paslaugos / Kataraktos operacijos

Deja, vaistų, kurie išgydytų kataraktą, nėra. Vienintelis efektyvus gydymas, galintis sugrąžinti regėjimą, yra kataraktos operacija. Kataraktos operacijos metu naujausios kartos fakoemulsifikatoriaus pagalba lęšiukas akies viduje yra susmulkinimas ultragarsu, tada atlikus labai mažą pjūvį – sudrumstėjęs lęšiukas išsiurbiamas, o į jo vietą įdedamas naujas dirbtinis lęšis. Ši operacija yra neskausminga, trunka 15 - 20 minučių, o regėjimas grįžta po vienos ar kelių dienų.

Kada reikia operuoti akį dėl kataraktos?

Pagrindinis kriterijus – pablogėjęs matymas, dėl kurio pablogėja gyvenimo kokybė, atsiranda trukdžių atlikti kasdieninį darbą. Akių ligų gydytojui diagnozavus kataraktą nerekomenduojama delsti, kadangi ilgai laukiant pažeistas lęšiukas kietėja ir operacija tampa sudėtingesnė, padidėja pooperacinių komplikacijų rizika. Operuojant ankstyvoje stadijoje chirurgas daro tai, ką suplanuoja, o operuojant vėlyvoje stadijoje – daro tik tai, ką leidžia akis.

Kokį dirbtinį lęšį pasirinkti?

Operacijos metu sudrumstėjęs lęšiukas pakeičiamas nauju dirbtiniu lęšiu. Visų šiuolaikinių lęšių optinės savybės puikios. Pagrindinis dirbtinių lęšių skirtumas – per kokio dydžio pjūvį galima lęšį implantuoti į akį. Kuo mažesnis pjūvis, tuo mažiau traumuojama akis, tuo saugesnis, lengvesnis ir trumpesnis pooperacinis laikotarpis. Per mažą pjūvį galima implantuoti tik sulankstomą (minkštą) dirbtinį lęšį, be to dauguma sulankstomų dirbtinių lęšių sulėtina arba panaikina antrinės kataraktos vystymosi galimybę.

Dauguma šiuolaikinių dirbtinių lęšių yra monofokaliniai, t.y. sudaro galimybes ryškiai, be papildomų akinių, matyti tiktai iš tam tikro atstumo, pavyzdžiui iš toli (vairuoti mašiną, žiūrėti televizorių), arba iš arti (pvz.: skaityti tekstą). Iš kito atstumo galima ryškiai matyti tik naudojant papildomus akinius. Šio trūkumo neturi multifokaliniai dirbtiniai lęšiai, leidžiantys matyti be akinių iš toli ir iš arti.

Prieš atliekant kataraktos operaciją, turi būti atlikti šie tyrimai:

Bendras kraujo tyrimas

  1. Gliukozės kiekis kraujyje
  2. EKG
  3. Kraujo krešėjimo tyrimas
  4. Bendras šlapimo tyrimas
  5. Apžvalginė krūtinės ląstos rentgenograma (pagal indikacijas).

Pacientą konsultavęs šeimos gydytojas turi pateikti raštišką išvadą apie bendrą ligonio sveikatos būklę, susirgimus, vartojamus medikamentus ir galimybę operacijai.

Tyrimai gali būti atlikti pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas užsiregistravęs arba Akių chirurgijos centre. 

Gydymas po kataraktos operacijos

Kadangi kataraktos operacija yra atliekama ambulatoriškai – po šios operacijos nereikalingas stacionarus gydymas. Žmogus jau tą pačią dieną, po operacijos praėjus 1 – 2 valandoms, išleidžiamas gydytis į namus, tačiau būtina laikytis tam tikrų gydytojo nurodymų: dar keletą savaičių po operacijos reikia lašinti akių lašus, be to pirmosiomis pooperacinėmis savaitėmis rekomenduojama apie dvi savaites neskaityti, televizorių žiūrėti saikingai ir kt.

« Atgal | Į viršų
 
Profesionalios paslaugos
Konsultacijos
 
Kataraktos operacijos
 
Refrakcinė chirurgija
 
Plastinė chirurgija
 
 
Kontaktinė informacija: 
Savanorių pr. 66 / Žemaičių g. 31, LT-44175 Kaunas
Telefonas(37) 750805
Darbo laikas I-V 8.00-18.00Faksas(37) 750802
Paieška svetainėje
Surasti